Najwyższy punkt / taras widokowy w Trójmieście.Olivia Business Center – recenzja

Trójmiasto ma wiele punktów widokowych które możemy odwiedzać, aby cieszyć się pięknym widokiem i wrzuconymi zdjęciami który poinformują resztę świata jakie to wakacje mamy. Niestety punkty widokowe tak jak Kolibki czy Góra Donas dostępne są w okresie letnim ,a co z sytuacją jak ktoś odwiedza trójmiasto zimą? Ma sobie kupić pocztówkę czy obejść się smakiem. Ależ nie do końca. Jest nowy punkt widokowy w Olivia Star który warto odwiedzić.

Olivia business center to największy kompleks biurowy w północnej Polsce który ma planowane 8 budynków ,a najwyższy z nich to Olivia Star gdzie znajduje się opisywany punkt widokowy. Sam kompleks jest bardzo dobrze skomunikowany zarazem pod względem drogowym jak i kolejowym ( Skm Gdańsk – Przymorze). W okolicy znajduje się Kampus Oliva Uniwersytetu Gdańskiego, Hala Olivia ,Mcdonald oraz Centrum Handlowe.

Gdańsk oliva star punkt widokowy

Taras widokowy znajduję się na 32 piętrze na wysokości 130 m. Sam budynek jednak jest wyższy bo ma 156 m. Na 32 piętrze znajduje się restauracja i bar . Restauracja jest prowadzona przez Paco Pereza ,szef kuchni który prowadzi restauracja w największych europejskich miastach i został wyróżniony gwiazdkami Michelin

Co do samego wejścia do obiektu to już robi dość mocne wrażenie. Podchodzimy do recepcji gdzie opłacam wejście. Pan recepcjonista wydał mi karty plastikowe które służą do przejścia przez obrotowe bramki jak w metrze. Za nimi ciągnie się długa droga odgrodzona sznurem aż do kolejnych bramek z ochroną. Bramki nie są zwykłem bo są to urządzenia znane z lotnisk wykrywające metale. Po przejściu przez bramkę jesteśmy jeszcze sprawdzani osobiście wykrywaczem metali. Dodatkowo nasze rzeczy przechodzą przez skaner osobisty a wszystkie niebezpieczne rzeczy jak dezodorant zostają do odbioru po wyjściu. Nie można wnosić również artykułów spożywczych.

Jak już przebrniemy ochronę i podejdziemy do windy musimy kolejny raz użyć karty aby dostać się na 32 drugie piętro. Winda jedzie bardzo szybko a jeszcze lepsze jest uczucie podczas zjazdu. Winda spowalnia na 4-5 pięter przez parterem i czuć jak grawitacja wbija nas do dołu. Oczywiście zmiana ciśnienia też jest odczuwalna.

Co do samego punktu to składa się on z tarasu oraz części wewnętrznej . Tras jest zabezpieczony specjalnymi drzwiami. Widok może nie jest jak z Mount Everst ale jest ciekawy ,szczególne malutkie samochodziki i pociągi wyglądające jak makieta kolejowa. Ogromnie wieżowce są malutkie a z budynku widać nawet Sopot. Jedną z fajnych rzeczy w środku budynku jest oznaczenia na szybach co można zobaczyć z danego miejsca.

Co do ceny to ja wykorzystałem darmową wejściówkę po przez aplikacje Olivka natomiast na chwilę pisania wpisu koszt biletu normalnego to 20 zł na miejscu i 18 online. Dzieci odpowiednio to 17 i 15. Jeżeli będziecie się wybierać na taras widokowy polecam pierw wejść na stronę aby zapoznać się z regulaminem i cenami

Atrakcja jest czynna 7 dni w tygodniu od 10-22 przy czym ostatni wjazd odbywa się o 21 .

Czy warto? Ja jestem tego zdania że emocje to jedyna co zapamiętujemy w życiu więc warto choć ma to swoją cenę. Z drugie strony to odpowiednik biletu do kina a jednak byliśmy na najwyższym budynku w trójmieście.

Zdjęcia własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podziel się ciekawą treścią