Kategorie ciekawe miejsca

Stacja muzeum – muzeum kolejnictwa

Stacja muzeum a dokładniej muzeum kolejnictwa znajduje się w Warszawie na ulicy towarowej 3 w starym budynku dworca Warszawa Główna. Budynek starego dworca trochę odstrasza i przypomina starą szkołę jednak warto zajrzeć do jego środka.

Muzeum kolejnictwa niestety jak duża cześć muzeów w Polsce cierpi na brak pieniędzy. Nie zobaczymy rodem z krajów zachodnich pięknych i odrestaurowanych pojazdów w zaaranżowanych środowiskach. To co stacja muzeum odziedziczyła po muzeum kolejnictwa tak do dzisiaj stoi a szkoda bo posiada wiele eksponatów.Wchodząc do hali głównej ujrzymy wiele modeli lokomotyw. Znajdziemy tak lokomotywy które do dzisiaj obsługują pociągi jak EP07 ,EP09, SM42 a także modele lux torpedy czy pięknej Heleny.Co ważne modele są bardzo duże a nie miniaturowe które można kupić w specjalistycznych sklepach.

Dla najmłodszych są przygotowane 3 makiety które po wrzuceniu 5 zł ożywiają się a dokładnie zaczynają po nich jeździć pociągi. Mi udało trafić się na jeszcze jedną atrakcję. Makietę z klocków lego która odwzorowywała stacje ,miasto , obsługę pociągów towarowych jak i pasażerskich. Po makiecie jeździła lokomotywa która bardzo uatrakcyjniała pobyt w muzeum.

Dla fanów kolei jest także dostępnych symulator lokomotywy EU07. Jest on płatny 20 zł i otwarty tylko w wybrane dni miesiąca które są publikowane na oficjalne stronie.

Wystawa zewnętrzna też jest bardzo ciekawa. Możemy podziwiać lokomotywy i wagony z różnych okresów jak duża gama parowozów. Np parowóz Pm03 który rozwijał prędkość konstrukcyjną 150 km/h która to została ograniczona do 140 km/h. W zbiorach znajdziemy m.in pociąg pancerny czy salonkę. Jest też elektryczny zespół trakcyjny EW51 który przed wojną był oznakowany jako E91.

Fajnie wyposażony jest też sklepik w którym możemy zakupić magnesy w kształcie pociągów, koszulki czy zabawkowe pociągi. Ceny są przystępne bo koszulka kosztuje 37 zł w dzień pisania artykułu.

Cena wstępu dla rodziny 2 dorosłych i maksymalnie 3 dzieci to 38 zł. Jak większość muzeów mamy darmowy stęp w wybrany dzień tygodnia ( dni mogą ulec zmianie dlatego trzeba sprawdzać na stronie muzeum).

admin

Udostępnij
Opublikowane przez
admin

Skomentuj post

Jastrzębia Góra – obelisk gwiazda północy

Jastrzębia Góra – obelisk gwiazda północy

Jastrzębia Góra to bardzo ciekawe miejsce nie tylko ze względu na plażę ale także ciekawe…

4 miesiące dawno
Jastrzębia Góra- Lisi jar

Jastrzębia Góra- Lisi jar

Jeżeli nie interesuje was leżenie na plaży , a wolicie zwiedzać ciekawe miejsca nad polskim…

4 miesiące dawno
Rozewie – wejście nr 16 na plażę i ciekawe schody

Rozewie – wejście nr 16 na plażę i ciekawe schody

Uwielbiam na piechotę zwiedzać miejscowości a szczególnie ciekawe miejsca która są warte uwagi. Czytając o…

4 miesiące dawno
Gdańsk – Sołdek statek muzeum

Gdańsk – Sołdek statek muzeum

Przechadzając się po gdańskim nabrzeżu nad Motławą można zauważyć dość duży statek zakotwiczony na wybrzeżu…

5 miesięcy dawno
Gdzie zjeść w Gdyni / Gdańsku : Manekin recenzja

Gdzie zjeść w Gdyni / Gdańsku : Manekin recenzja

Będąc na wyjeździe / wakacjach potrzebujemy trzech rzeczy : transportu ,noclegu oraz pożywienia. W dniu…

6 miesięcy dawno

Sopot: Restauracja Cuda wianki

Szukając ciekawych knajp w trójmieście znalazłem po opiniach w google naleśnikarnie Cuda Wianki która ma…

6 miesięcy dawno