wieża kolibki – jak dojechać/dojść ?

Wieże w Kolibkach to jeden z tych punktów widokowych który znajduje się blisko centrum i jest bardzo dobrze skomunikowany zarazem drogowo jak i kolejowo. Punkt widokowy Kolibki znajduje się przy stacji Gdynia Orłowo dlatego nie musimy posiadać samochodu jeżeli jesteśmy np turystami . Dla posiadaczy aut wieża widokowa też nie jest straszna. W odległości kilkusetmetrów znajduję się galeria handlowa klif z ogromnym parkiniegiem. To jak wyruszamy w podróż?

Punkt widokowy w Kolibkach opisywałem już wcześniej. Wpis ten przybliży wam nie tylko historie powstania punktu widokowego ale także skąd wzięła się nazwa dzielnicy Orłowo. wpisie który możecie przeczytać tutaj:Kolibki-punkt widokowy .

Ale nie czytacie tego wpis dla historii a bardziej dla trasy wycieczki.

Przyjazd SKM

Jeżeli nie posiadacie własnego środka transportu jak ja to możecie skorzystać z Szybkiej Kolei Miejskiej która to funkcjonuje na tracie Wejherowo -Gdańsk śródmieście a także wraz z spółką Polregio obsługuje połączenia z Kościerzyny i Kartuz gdzie za pomocą przesiadki na stacji Gdańsk Wrzeszcz lub Gdynia Główna można udać się w podróż do stacji Gdynia Orłowo gdzie znajduje się punkt widokowy w postaci wieży Kolibki.

Przejazd z Wejherowa zajmuje ok 40 -42 minuty. Natomiast z Gdańsk Gł to czas 26 min. Koszt biletu możecie sprawdzić na stronię PKP SKM Trójmiasto.

A co jak jadę z Helu lub Władysławowa?

Bardzo często jeżeli ktoś jest turystą to na wypoczynek udaję się w pobliże półwyspu helskiego do takich miast jak Jastarnia ,Jurata ,Władysławowo czy Hel.Dojazd w takich przypadku mamy na 3 sposoby: PKS,Kolej lub własny transport. Z mojego doświadczenia mogę podpowiedzieć dwie kwestie. Droga na Hel to jakiś koszmar a szczególnie w stronę Helu. Czas dojazdu bywa niemiłosiernie długi. Kiedyś koleżanka z Gdyni do Redy w sezonie letnim jechała 2h. Skm pokonuje tą drogę w czasie 23-30 min.

Jeżeli chcemy wybrać się pociągiem to będziemy musieli skorzystać z jednego lub dwóch przewoźników i przesiadki w Gdyni Głównej. Orientacyjny czas zależy od czasu przesiadki i może wynieść od 1:40 do 2:40.

PKS nigdy nie jechałem więc się nie wypowiem.

Gdynia Orłowo

Jeżeli jesteśmy już w Gdyni Orłowo naszym celem nawigacyjnym jest galeria Klif. Jeżeli posiadasz auto to można tam zaparkować a także zrobić zakupy czy coś zjeść. Kiedy już tam będziemy należy przejść się wzdłuży galerii w stronę Gdańska i skręcić w prawo do ulicy spółdzielczej . Kierujemy się cały czas tą ulicą mijając włoską restauracje i przechodząc pod torami. Następnym etapem jest pójście pod górę obok Ogrodzonego Golf Parku i starego miejsca tresury psów. Wszystko to będzie znajdować się po waszej prawej stronie

Będziecie szli jakby takim wąwozem

W pewnym momencie dojdziecie do rozdroża ale nie przejmujcie się jest tabliczka z napisem wieża więc idziemy dalej prosto. Nie daleko jest wieża widokowa. Spacerowanie po lesie ułatwi wam szlak .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podziel się ciekawą treścią