Książki na wagę czy warto? Test i recenzja.

Czy słyszeliście kiedyś o książkach na wagę? Tak samo jak kupujemy graniki ,patelnie albo pojemniki można kupić książki na wagę. Wchodzicie do księgarni i prosicie o 5 kg biografii .Ciekawe prawda? Jednak książek na wagę nie dostaniecie wszędzie ,a powiedziałbym bardziej że są tylko wybrane firmy które się tym zajmują. W jednej z nich zrobiłem zakup a oto recenzja.

W skladnicyksięgarskiej zamówiłem 3 kg książek + przesyłkę paczką w ruchu. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 36,99 zł bo 30 zł to cena książek a 6,99 zł przesyłkę. Koszt jednego kilogram wyniósł 10 zł więc oferta bardzo ciekawa.

Dostawa nie była najszybszą jaką widziałem,ale paczka w ruchu tak ma.To tak jak na sławnym sloganie : tanio i dobrze nie może być szybko. Zamówiłem książki biograficzne .

Niestety po wszystkich ohaha i ahah w internetach moje reakcja po otwarciu paczki była z góry inna. Dla mnie okazało się to najgorzej wydane 30 zł na książki. Ale zacznijmy od początku

Po otrzymaniu i otworzeniu paczki zważyłem ją i z tego co pamiętam a było to już pół roku temu waga była odpowiednia. Jednak wybór książek nie do końca mnie satysfakcjonował a sam książki zostały rozdane innym osobą.

Co otrzymałem? Biografię tak jak chciałem i tu plus za spełnienie mojego życzenia .Jednak książki które otrzymałem przypominały te które możemy zobaczyć w koszach z wyprzedażą albo namiotach nad morzem.

Oczywiście sprzedawca informuje że są to końcówki serii ,zwroty i inne niechciane książki. Więc nie mam co narzekać. Z tego co pamiętam otrzymałem biografię jednego z polskich aktorów starszego pokolenia która wyglądała jak encyklopedia z dużą ilością zdjęć. Inną książką była biografia jakiegoś poety. Jedyną która mogłaby mnie zaciekawić była biografia piłkarza z zagranicy.

Podsumowując wydałem 30 zł na książki których nie przeczytałem i nie trafiły one w moje gusty. Czy to oznacza że nie warto kupować takich książek? Warto ,ale jeżeli lubicie czytać książki. Ja czytam tylko dla zdobywania wiedzy a nie dla beletrystyki więc mam inne spojrzenie na świat. Dla mnie rozrywką są tv+ gry a książka ma nieść wiedzę. No ale ja to ja.

Co do opłacalności dealu to był on pod względem ceny bardzo opłacalny. Sam książka o piłkarzu kosztowała 15-20 zł + biografia aktora i byłem już na sporym plusie. Łączna cena książek którą musiał bym zapłacić oscylowała w granicach 60-80 zl.

Jeżeli zamierzacie kupować książki na wagę to musicie wziąć pod uwagę że są to przeważnie książki których nikt nie chce i nie można spodziewać się hitów. To ten kosz z książkami w hipermarkecie gdzie leży pełno książek po 9,99 zł ale nikt ich nie chce. Jeżeli pożeracie książki za książką to może być to ciekawa okazja szczególnie że 5 książek kosztuje 37 zł co daje ok 7 zł za książkę z przesyłką. Jeżeli jednak kupujcie książki tak jak ja dla zdobycie konkretnej wiedzy i nie interesują was kiepskie pozycje to dajcie sobie spokój. Za podobne pieniądze które wydałem można było kupić biografie Steve Jobsa i wyszło by mi to bardziej na zdrowie.

Oferta jest dość ciekawa dla rodziców małych dzieci które jak to dzieci dużo kolorują bo na 1 kg mamy od 1 do 5 książek co daje kwotę od 10 zł w dół za książkę. Miłośnic kolorowanek dla dorosłych też znajdą coś dla siebie więc warto skierować sie na stronę lub aukcję na allegro

Zdjęcia:/skladnicaksiegarska.pl zrzut ekranu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podziel się ciekawą treścią