Co można robić w podróży

Co można robić w podróży

Długa podróż pociągiem lub samochodem, a Ty nie wiesz co masz ze sobą zrobić? Zastanawiasz się co można zrobić żeby nie zwariować z nudy? Liczenie drzew, oraz domów nie pomaga, a radia masz już dość. Zastanawialiście się co można robić podczas tych krótkich i długich podróży?

Zastanawiałem się co można robić w podróży. Wiadomo że są kwestie oczywiste jak czytanie książek ,przeglądanie internetu czy słuchanie muzyki. Są też te mniej oczywiste jak robienie swetra na drutach ,wyszywanie czy ćwiczenia(tak w podróży można ćwiczyć wbrew pozorom)

No to wymieńmy co można robić*:

 1. Czytać książki
 2. Słuchać muzyki
 3. Oglądać filmy
 4. Przeglądać internet
 5. Pisać prace dyplomową
 6. Pisać książkę
 7. Ćwiczyć
 8. Uczyć się
 9. Robić na drutach , szydełkować
 10. Szkicować
 11. Planować własne życie
 12. Grać w gry
 13. Słuchać podcastów
 14. Uczyć dzieci

* jeżeli nie prowadzisz pojazdu

1.Czytać książki

Czytanie książek jest to jedno z oczywistych zajęć które jest wykonywane podczas podróży. Jednak nie zawsze ma się książkę pod ręką albo brakuje na nią miejsca. Jeżeli lubicie czytać książki papierowe to rozwiązaniem jest wybieranie cienkich książek lub wydań kieszonkowych.

W przypadku kiedy jesteście zwolennikami nowych technologii dobrym pomysłem jest zainwestowanie w czytnik e-book który korzysta z technologi e-papier. Najtańsze tego typu urządzenia to koszt od 200 -400 zł wzwyż. Pozwala ono czytać tysiące książek posiadając jedno małe urządzenie. Ostatnią opcją są ebooki czytane na telefonie lub laptopie, ale jest to bardzo męczące.

2 Słuchać muzyki

Muzyka łagodzić stres i poprawia humor. Popularność platform streamingowych oraz Youtube spowodowała łatwy dostęp do muzyki dla wykonawców jak i klientów. Natomiast nie zawsze to pomaga ze względu na zasięg. Co jeżeli będziecie chcieli wyjechać w Bieszczady? ( a tam może nie być odpowiedniego zasięgu?). Zostaje tylko posiadanie własnych mp3. Na szczęście prawie każdy dostępny telefon posiada taką opcje.

3.Oglądać filmy

Opcja podobna do słuchania muzyki, ale bardziej pozwala zająć uwagę co najmniej dwóch osób. Dzięki smartfoną możemy mieć kino wszędzie gdzie jesteśmy. Oczywiście lepiej ogląda się na tablecie i laptopie no ale to waży trochę i nie zawsze możemy go mieć przy sobie.

Dostęp do technologii gsm pozwolił na dostęp do internetu gdziekolwiek jesteśmy ( o ile wasz operator sieci ma tam zasięg). Jak wiadomo globalna sieć jest tak ogromną że nie będzie nam się nudzić.

Pisać pracę dyplomową

Nie muszę tego tłumaczyć każdemu studentowi który powraca do domu podczas weekendu. Mając laptopa i dostęp do materiałów pewnie nie jedna a tysiące prac powstało podczas podróży pociągiem czy autobusem. Potrzebna tylko motywacja.

Pisać książke

Tak wiem myślicie że zwariowałem. Przecież napisać książkę może tylko jakiś sławny autor. Nie i tu się mylicie. Dzięki rozwoju technologi wydawanie książek stało się o wiele łatwiejsze. Już nie trzeba czekać aż wydawnictwo zgodzi się wydać książkę. Sami możecie zlecić jej wydrukowanie nawet od jednej sztuki( trochę drogo taka jedna sztuka wychodzi no ale cóż). A jeżeli nie wierzysz że można zobacz na każdego kto skończył studia. Taka osoba musiała napisać pracę dyplomową na określoną ilość stron. Czyli taką jakby książkę , może nie nadaje się to do czytania jako powieść, ale od czegoś trzeba zacząć. Gdybyśmy pisali jedną stronę dziennie to w ciągu roku mamy 356 stronicową książkę. Taki challenge .

Ćwiczyć

Tak wiem zaskoczyła was taka opcja ale nie zawsze są to ćwiczenia stricte fizyczne. Możecie przecież ćwiczyć mięśnie oczu ,karku czy palców siedząc wygodnie w fotelu. Fizyczne ćwiczenia ciężko wykonywać choć dla chcącego nic trudnego.

Uczyć się

Każdy student przed sesją nagle otrzymuje super moce spędzając każdą możliwą chwilę przy notatkach ,zadaniach oraz wykładach. Jednak jeżeli nie jesteś studentem to w podróży możesz uczyć się nowych języków czy umiejętności poprzez aplikacje mobilne dostępne na twoim telefonie. Aplikacje jak Udemy czy Busu pozwolą tobie na zdobywanie umiejętności gdziekolwiek jesteś , nawet podczas spaceru w górach. Wystarczą tylko słuchawki

Robić na drutach ,szydełkować

Każdy z nas ma jakieś hobby. Jedni grają w gry ,drudzy czytają książki a trzeci robią robótki ręczne. Jeszcze 30 lat temu każda babcia zajmowała się robieniem na drutach a było to spowodowane brakiem towarów na półkach sklepowych. Dzisiaj po ten sposób spędzania czasu sięga bardzo dużo młodych osób ponieważ jest to jeden z sposobów na odstresowanie się. Kłębek włóczki i druty to nie wielki wydatek a może dać wiele satysfakcji.

Szkicować

Kawałek kartki oraz długopis lub ołówek wystarczy aby tworzyć nowy świat uwieczniony na rysunku. Ile raz w szkole na ostatnich stronach malowaliśmy różnego rodzaju figury i kształty aby zabić nudę. Ten sposób może być świetny w podróży

Tworzyć plany na własne życie

Nie kiedy podczas podróży najlepiej planuje się pewne sprawy. Dlaczego? Z dwóch powodów. Po pierwsze nie jesteśmy obarczeni żadnymi obowiązkami więc się nudzimy. Po drugie często nie możemy sięgnąć po pilota ,konsole czy komputer co skutecznie rozprasza nas w wykonywaniu zadań.

Słuchać podcastów

Sam wykorzystuje jedną z aplikacji aby słuchać moich ulubionych podcastów. W odróżnieniu od książek możemy je wykorzystać pod jazdy autobusem lub tramwajem gdzie spędzamy około 5-15 minut i wybrać podcast odpowiedni dla nas nie tracą wątku jak to ma w wypadku książki.

Grać w gry

Jeżeli mam pod ręką laptopa lub smartfona to świat rozrywki stoi przed nami otworem. Możemy grać w gry które potrzebujemy parę minut lub parę godzin. Należy tylko pamiętać o przenośnym zasilaniu ponieważ może się okazać że zostaniemy bez łącza ze światem i nie mówię o messenger tylko o zwykłym nawiązywaniu połączeń.

Uczyć nasze dzieci

Jak wykorzystuję tę metodę podczas podróży. Przeważnie wtedy dzieci się nudzą więc zadaje im pytanie z dodawania ,odejmowania ,mnożenia i dzielenia. Dziecko i tak nie ma nic lepszego do roboty więc bardziej angażuje się niż mając komputer przed sobą a my angażujemy czas który najprawdopodobniej poszedł by na straty , zaoszczędzając sobie dużo przykrości podczas niechętnej nauki z przymusu w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podziel się ciekawą treścią