Książka ” Właściwe słowa ” Phil M.Jones – recenzja

Kupując książkę Właściwe słowa Phil M. Jones spodziewałem się co najmniej książki która ma 250-300 stron ( czyli taka standardowa książka). Moje zdziwienie było ogromne po otworzeniu paczki z książką od taniaksiazka.pl gdy zobaczyłem tytuł. Książka jest mniejsza od zwykłego zeszytu i ma 147 stron. Prawdziwej treści jest ok 60-70 stron. Pytanie czy to oznacza że książka jest zła? Nie, a dlaczego opowiem w dalszej części

Phil M.Jones Właściwe Słowa Co , jak i kiedy powiedzieć czyli siła komunikacji w biznesie. Sam autor czy Phil M. Jones jest specjalistą od sprzedaży i autorem książek. Po samej książki spodziewałem się skupienia na wypowiadanych słowach oraz jakie są ich skutki i jak można wpływać na naszego rozmówce.

książka Właściwe słowa co i jak powiedzieć, czyli siła komunikacji w biznesie Phil M.Jones recenzja książki

Co do podziału książki to skupia się ona na 23 słowa lub zdaniach które wpływają na na naszego rozmówce. Każdy rozdział to 4 strony co daje nam 92 strony przy czym jedna ze stron to powtórzenie głównej sentencji. Czyli mamy tak naprawdę 70 stron.

Sama treść książki mimo bardzo małej ilości stron jest dość ciekawa . Muszę napomnieć że nie czytałem zawodowo książek o NLP a raczej spróbowałem tematu. Książka dla Laika jest ciekawa ponieważ pokazuje na przykładach jak zastosować w sprzedaży zapisane sentencje. Fajnie że mocno się skupia na sytuacjach nie tylko wygranych ale takich kiedy sprzedawca jest na straconej pozycji i w jaki sposób podtrzymać rozmowę. Jednym z przykładów jest nie zdecydowanie klienta co do ilości sztuk ile zamierza kupić .Autor proponuje prosty trik : jeżeli ktoś zastanawia się nad 4-8 sztukami wystarczy zapytać :Czy 8 sztuk wystarczy. Niby działa choć w mojej ocenie jak ktoś ma kupić 4 to kupi i tak 4 sztuki.

Co mogę potwierdzić na swoim przykładzie to wykorzystanie wdzięczności człowieka. Jeżeli człowiek jest zadowolony i dziękuje bardzo za coś jest bardziej skłonny na sugestie i prośby drugiej strony aby się odwdzięczyć niż osoba która ma obojętnych stosunek.

Ogólnie książka mogła by posiadać więcej przykładów oraz przykłady do zastosowanie w domu ponieważ może zastosować je każda osoba no ale cóż to książka w końcu sprzedażowa.

Ja oceniam ją na 6,5. Dlaczego? Przekazuje fajną i ciekawą treść . Mimo że jest nieobszerna daje dużo treści choć powinna mieć więcej przykładów. Nie dał bym za nią 40 zł jednak ok 20-25 zł można zainwestować, lecz trzeba pamiętać że jest on dość cienka.

Książkę wydało MT biznes. Cena książki waha się od 23,5 zł .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podziel się ciekawą treścią